Безпека в Інтернеті
До уваги батьків та вчителів!
Виховання та безпека наших учнів - це спільна справа батьків та школи! Ми повинні разом виховувати наших дітей, моніторити їхню поведінку, бо в сучасному світі дуже часто бувають випадки, що дитина створює паралельний світ у своїх гаджетах. А окремі вчинки, які здаються, на перший погляд, звичними, безпечними, часто призводять до трагічних наслідків!
Одними з таких стали трагічні події в Івано-Франківську - черговий теракт за участі 15-річних підлітків. Один хлопець загинув на місці, ще один залишився без ніг і зараз у важкому стані. Спрацювали два вибухові пристрої. Російські спецслужби через соцмережі та в інші способи вербують українських дітей, обіцяють великі гроші за виконання «маленької» послуги (спалити військову машину, віднести якийсь пакунок, зробити фото певного об‘єкту та багато іншого).
Щоб запобігти біді, дорослим варто:
- обговорювати з дітьми питання про небезпеку вербування та наслідки вчинення злочинів;
- цікавитись онлайн-активністю й колом інтернет-знайомств дітей;
- контролювати дотримання комендантської години.
Діти мають знати, що знайомство в Інтернеті може бути небезпечним, а співпраця з ворогом — коштувати свободи або й життя. Тому нових онлайн-знайомств ліпше уникати, а якщо вже так сталося — одразу розповідати дорослим.
Якщо ж отримано пропозицію вчинити диверсію, слід звернутися до правоохоронців:
- за номером 102 (поліція)
- через чат-бот «”Спали” ФСБшника» (http://t.me/spaly_fsb_bot)
- у формі зворотного зв’язку вебсайту кіберполіції (https://ticket.cyberpolice.gov.ua).
Дбаймо про безпеку дітей спільними зусиллями!‼️